Sústredenie Mad Vipers – 10.-12. augusta 2007, štadión Mariána Gáboríka v Trenčíne.

 

 

Po úspešnom prvom sústredení Mad Vipers, ktoré sme absolvovali pred dvomi rokmi v Nových Zámkoch a minuloročnom neúspešnom pokuse o zopakovanie novozámockého mučenia sme sa tento rok rozhodli zmeniť New Castle za severnejšiu časť Slovenska a podporiť podnikateľské aktivity Mariána Gáboríka v Trenčíne na malom zimnom štadióne známom ako MG Rink. Ľad nám poskytli presne podľa našich požiadaviek a tým pádom nás čakalo 5x 1.5 hodinové trápenie na ľade. Kondičnú prípravu sme z pochopiteľných dôvodov nepotrebovali, keďže všetci hráči Mad Vipers sa poctivo a svedomito pripravovali celé leto individuálne a boli na vrchole svojich síl. Namiesto kondičného tréningu sme teda do svojho nabitého programu zaradili večerné sústredenia v miestnych podnikoch. 

 

Dokopy sa zúčastnilo 24 hráčov. Základná zostava Mad Vipers bola až na kapitána Pala Tomeša a centra druhého útoku Romana Cichru kompletná. Po počiatočnej porade na ktorej sme sa dohodli na rozdelení jednotlivých tréningov sme mohli nabehnúť na prvú jeden a pol hodinu ľadu. Zo začiatku sa väčšina hráčov len zoznamovala s prostredím, a keďže mnohí boli prvýkrát túto sezónu na ľade, išli sme na to zľahka a venovali sa hlavne poriadnemu strečingu a niektorým základným cvičeniam /podľa Bezďa boli základné, niektorým z nás však spôsobovali problémy hneď od začiatku/.

 

Tréningovej píšťalky sa podobne ako v Nových Zámkoch chopil Jano Bezdek, tentokrát už však poznajúc našu /ne/kvalitu a tým pádom do tréningov zaradil len naozaj cvičenia a situácie ktoré sa trénujú maximálne na konci prípravky. Napriek tomu tí bystrejší z nás zabúdali nahrať puk keď mali, korčulovali zásadne keď mali ostať stáť a strieľali príklepom keď mali švihom. Každý vie, ktoré z uvedených sa ich týka a všetci vieme koho sa týka to posledné :) Sorry Miňo ale to som musel :)

 

 Po prvom tréningu sme skonštatovali celkovú spokojnosť s letnou prípravou a plní optimizmu a očakávania sme sa odobrali na večerné pokračovanie letnej prípravy do Cinema Baru v Trenčíne, ktorý nám poradil náš pomocný tréner Neve. Po dlhom čakaní na jedlo a pitie sa zábava konečne rozbehla a Trenčín naozaj prekvapil svojou vysokou koncentráciou ehm, príjemných cien v nočných podnikoch. Najviac sa zabavil /censored/ spoločne s /censored/, ktorí /censored/ dve mladé /censored/ a zábavu ťahali až do skorých ranných hodín.

 

Ranný tréning vyzeral presne podľa toho ako dopadla piatková noc. Ani početné dávky powerrade-u od sympatickej obsluhy v bare zimného štadióna nám nepomohli nadviazať na nadpriemerné výkony z piatku. Zlomyseľný tréner vymyslel, že by nebolo od veci začať ranný tréning poriadnym korčuľovaním, ktoré sme zakončili strieľaním kačiek – obľúbenným prvkom korčuliarskej prípravy malých detí....teda aspoň podaktorí z nás.

 

Mad Vipers rozlišovacie dresy sa ukázali ako výborná pomôcka a pomohli nám rozdeliť päťky nasledovne: V čiernej nastupovali spoločne Radúz Dula a Milan Treichel v obrane, v útoku potom Miro Hriz, Jano Bezdek a Andrej Dula. Žltú päťku zložili v obrane Ďuro Korchaník a Milan Lehotský, v útoku Artúr Fried, Maroš Banáš a Ďuro Trúchly. Ďalšie dva útoky boli doplnené hráčmi z iných teamov a posilnené hráčmi Mad Vipers Alanom Havrilom, Tomášom Thronom a Ičom Malinkom. Treba samozrejme spomenúť aj brankárov: sústredenie z Nových Zámkov si zopakoval brankársky veterán Norbert Hradický, ktorého poznáme najmä z Interligy, kde pravidelne chytával za Nové Mesto nad Váhom. Posilnili ho dvaja mladíci Milan Páleš a Kristián Kolesár, ktorí majú obaja už taktiež skúsenosti s Interligou, ktoré získali v zápasoch za Mad Vipers. 

 

V piatok sa pred nami na ľade objavili esá slovenského hokeja na čele s Hossovcami, Gáboríkom a Chárom, v sobotu zase pred nami drali trenčiansky ľad hokejisti okolo Branka Radivojeviča. Viac menej sa potvrdili naše dohady, že sú to ľudia z mäsa a kostí ako my, akurát im ide hokej o trošku lepšie ako nám :)  

 

Ďalšie tréningy prebehli bez väčších problémov a napodiv sme sa tentokrát vyhli zraneniam aj konfliktom, ktoré v minulosti tak často doprevádzali turnaje, sústredenia, ale aj bežné priateľské zápasy, napríklad proti Avokádu. Svoju fyzickú kondíciu, sme však predsa len trošku precenili, keďže na posledný nedeľný večerný tréning sa už cca 8 hráčov vrátane jedného brankára pozeralo už len z bufetu na štadióne a miesto poteniu na ľade sa venovali iným chladeným veciam a rozoberaním taktiky. Nedá sa nespomenúť naša malá motorová myš Martin Bokor alias Žigo /zhoda prezývky so Žigom Pálffym sa nezakladá na podobnosti herných štýlov/, ktorému nestačili naše tréningy a pridal si ešte jeden dvojhodinový blok s inou partiou, pri ktorom lietal po ľade ako keby nemal za sebou už pár náročných tréningov.  

 

Náročnosť sústredenia sa naplno ukázala v nasledujúcich týždňoch, keďže veľa hráčov si doprialo dlhšiu pauzu a niekoľko zase nadobudlo pocit že už nemusia trénovať a venovali sa iným aktivitám. Každopádne by sa mali priaznivé účinky spoločných tréningov prejaviť v Interlige, ale ešte predtým aj na turnaji v Las Vegas, ktorého sa Mad Vipers zúčastnia v októbri 2007 a tak novonadobudnuté znalosti a schopnosti určite rýchlo otestujeme na medzinárodnej pôde :)

 

Celkovo bolo sústredenie úspešné a trenčiansky MG Rink ukázal potenciál stať sa letnou základňou našej prípravy aj v budúcich rokoch. V Cineme už teraz počítajú so zvýšenou tržbou a šarmantné barmanky sa už teraz tešia na /censored/ s /censored/ ale najmä na /censored/. 

S pozdravom športu zdar a hokeju zvlášť pripravil 

Andrej