MARTIN 2004

 

Horný rad zľava: Ivan Jordanov, Milan Treichel, Jaro Škrovánek, Rišo Klobučník, Radúz Dula,Roman Cichra a Jožko Golonka. Dolný rad zľava: Marek Kuril, Andrej Dula, Martin Remiaš a Emil Brngál

 

 

Tradícia pokračuje. Prvý turnaj, ktorého sme sa zúčastnili po druhýkrát sa konal od 4. do 6. februára v Martine. Kto čítal reportáž z roku 2003, určite vie prečo sme si tento turnaj nemohli nechať ujsť. V posledných kolách pred Martinom sme v Interlige predvádzali žalostné výkony. Len strelecká impotencia súperov a často aj šťastie zapríčinili, že sme sa stále držali na čele tabuľky. Ďalší dôležitý fakt bolo neustále menenie zostavy tesne pred zápasmi, keďže niektoré opory mužstva neboli kvôli zraneniam k dispozícii. Citeľnou stratou pre celý team bola opätovná zlomenina kľúčnej kosti Pala Tomeša, ktorý minulý rok v Martine exceloval, ako aj nešetrné narazenie na mantinel, ktoré utrpel Andrej Kochan v Interlige a malo za následok jeho 3 týždňový nedobrovoľný oddych od hokeja. Toľko k zostave, bola aká bola...

 

 

Napriek tomu sme sa do Martina tešili, veď 3 zápasy za tri dni nie sú zase až tak veľa a ponechávajú priestor aj na iné kultúrne a spoločenské vyžitie. Zložili sme sa opäť v penzióne Neografia, najmä vďaka zhovievavej vedúcej, alebo skôr jej sklerózy, keďže asi zabudla ako sme tam vyvádzali rok predtým. Samozrejme náš mysliteľ Milan jej to nezabudol pripomenúť a nakoniec sme boli radi, že máme vôbec kde spať. Večer sme už hrali prvý zápas a žreb nám pridelil obhajcu titulu, HK Dolný Kubín, s ktorými sme minulý rok prehrali nelichotivým rozdielom 2:8. Sedem hráčov v poli v zložení Marek Kuril v bráne, Radúz Dula, Jaro Škrovánek, Jožko Golonka a Tomáš Thron v obrane a Milan Treichel, Andrej Dula a Roman Cichra v útoku - to veštilo hokejový masaker. Náš zhovievavý súper nám požičal 3 hráčov a tým sme počet zaokrúhlili na 10, zatiaľ čo Dolný Kubín striedal 3 kompletné päťky. 

 

 

Mad Vipers - HK Dolný Kubín 6:6

Góly: Treichel 2, Cichra, Thron

 

Prvé striedanie bolo z našej strany dosť slabé, tak ako vlastne vždy. Ale oproti druhému striedaniu bolo fantastické. Snáď prvýkrát vo svojej kariére sa jedna päťka Mad Vipers nedotkla puku počas celého striedania. Vyzeralo to zle nedobre a súper sa dokonale bavil. Potom však prišla klasická situácia, prvý protiútok, prvá strela na bránu od Romana Cichru a Milan Treichel dorazil - 1:0 pre Mad Vipers. Keď jeden z požičaných hráčov z Dolného Kubína zavelil do útoku a bolo hneď 2:0. Súper ale neprejavoval žiadne známky nervozity a čoskoro bolo skóre opäť vyrovnané. Hokej bol rýchly, maximálne útočný a pre diváka atraktívny. Góly za Mad Vipers postupne pridávali Roman Cichra a Tomáš Thron, a opäť jedna požičaná opora. 3 minúty pred koncom bol stav 6:5 pre Dolný Kubín, ktorý smeroval k svojej prvej výhre na turnaji. Potom však celá útočná trojica Dula - Cichra - Treichel výborne zaforčekovala, Andrej Dula vypichol puk obrancovi a Milan Treichel z pomedzi kruhov strelou z prvej nedal brankárovi ani najmenšiu šancu. Remíza 6:6 bola lichotivá, zobrali sme bod obhajcovi prvenstva a vykročili do turnaja tou správnou nohou. Marek Kuril podal v bránke výborný výkon a pochytal veľké množstvo striel súpera.

Radúz a Martin s trofejou, ktorú sme si bohužiaľ domov neodniesli

 

 

Mad Vipers - Slough Tornadoes 4:5

Góly: Treichel, Dula A, Cichra, Klobučník

 

Vo štvrtok sme si ráno vyrazili na menší výlet a išli sme sa pozrieť do lyžiarskeho strediska vo Valčianskej doline. Zabili sme takmer celý deň a už sme sa duševne pripravovali na súboj s londýnskym klubom Slough Tornadoes, proti ktorému sme si celkom verili. Poobede dorazil kompletný útok v zložení Martin Remiaš - Rišo Klobučník - Ivan Jordanov a tak sme konečne postavili 2 vlastné päťky. Zápas sa hral v maximálnom nasadení, nechýbali tvrdé zákroky, aj keď na turnaji sa oficiálne nehralo do tela. Rišo si odsedel 3 menšie tresty a tieto oslabenia nás stáli veľa síl. Hneď v úvode stretnutia sa presadil Raki, najlepší hráč súpera a v prvej tretine sme po zaváhaní brankára Emila Brngála inkasovali ešte raz. Milan Treichel a Andrej Dula sa presadili po vzájomných prihrávkach ale Angličania tiež po našom zaváhaní v obrane pridali gól a do poslednej tretiny sme išli za stavu 2:3. Hneď v úvode pridal súper štvrtý gól a vyzeralo to, že je po zápase. Potom sa však konečne presadil aj druhý útok a Rišo Klobučník delovkou znížil na 3:4. Len 4 minúty pred koncom opäť zaúradovala prvá lajna v zložení Dula - Cichra - Treichel, a Roman Cichra vyrovnal na 4:4. Záver zápasu sme takticky nezvládli, Angličania zavreli druhú päťku v tretine a po takmer minútovom ostreľovaní prekonali nášho brankára. Do konca zápasu sa nám už nepodarilo ohroziť brankára súpera a tak sme po dobrom výkone opúšťali ľad s prehrou 4:5. 

 

 

Tomáš, Roman, Jaro, Milan a Andrej alias the Mad Rapperz

 

 

Po zápase s Angličanmi sme si v rámci tradície zarezervovali bar u Mirky, kde sme plánovali nadviazať na minuloročnú tradíciu. To sa podarilo len sčasti a najmä vďaka Emilovej domácej hruškovici, na ktorú doteraz iste s radosťou Jaro a Roman spomínajú. Nič viac nebudem špecifikovať, predsa nechceme aby kapitán dostal doma zaracha, nie?

 

 

Mad Vipers - Sand Martin 5:6

Góly: Škrovánek J. 2, Cichra 2, Klobučník

 

Pred posledným zápasom vyrazili Milan, Andrej Radúz a Palo do Rajeckých Teplíc, konkrétne do Vodného svetu v hoteli Aphrodite. Toto zariadenie odporúčame všetkým do pozornosti, nie však pred hokejovým zápasom, pretože 2 hodinový pobyt v bazénoch sme cítili v nohách asi ako tréning Viktora Tichonova. Posledný zápas sme hrali s domácim teamom Sand Martin, ktorý predtým deklasoval Angličanov rozdielom triedy. Isté obavy sme preto mali, ale napriek tomu sme ešte mohli v pípade výhry pomýšlať na 2. miesto na turnaji. Zápas sme výborne rozbehli a prvú tretinu Marek Kuril v bráne vyslovene čaroval - 2:0 pre Mad Vipers. Súper sa však ešte len rozbiehal a opäť sa potvrdilo, že dvojgólový rozdiel je v hokeji veľmi krátkodobý... Súper zvýšil dôraz, predčil nás vo všetkých herných činnostiach a nám pomaly odchádzali sily. Stav 2:5 po druhej tretine zodpovedal dianiu na ľade a začínalo to vyzerať na menší debakel. Kapitán Jaro Škrovánek však dokázal oduševneným výkonom zobudiť spoluhráčov a svojimi dvomi gólmi bol nepochybne jedným z najlepších na ľade. Od približne polovice druhej tretiny už chytal Emil Brngál a keď Roman Cichra svojim gólom znížil na 4:5, začali sme veriť v dobrý výsledok. Odvolanie brankára a následná krátka powerplay nám však vôbec nevyšla a gól do prázdnej bránky spečatil výsledok stretnutia. Vlastne nie tak celkom, pretože tesne pred záverom zápasu ešte Roman Cichra znížil na 5:6 a tento výsledok svietil na svetelnej tabuli aj po zápase. 

 

 

Roman, Jaro a Emil pred zápasom so Sand Martin

 

 

Bufetové stoly a občerstvenie na záverečnej party po skončení turnaju

 

Tento rok sme do Martina išli s tým, že si poriadne zahráme a možno uhráme aj nejaký výsledok. Na rozdiel od iných turnajov sme mohli byť spokojný s predvedenou hrou, 2 tesné prehry a jedna remíza však stačili len na 4. miesto. Nemôžme stále iba vyhrávať a hokejovo nás turnaj rozhodne posilnil, pretože sme si zahrali s ozaj vyspelými súpermi, ktorý to s hokejkou a pukom jednoducho vedia. Pred playoff v Interlige prišla takáto skúsenosť rozhodne vhod a dúfame že ju aj zužitkujeme. Potešiť môže najmä strelecká potencia, keďže sme v troch zápasoch zaznamenali dokopy 15 gólov. 

 

Na záver pridávam ešte niekoľko postrehov a jeden z Emilových parádnych vtipov. 

 

- Heeej Patres, koľkokrát ti mám hovoriť aby si to rádio dal tiššeii? Čo si? Aké rádio? Veď to som ja, néééééé?

 

- Čo zas pindá, hermafrodit?

 

- Z herečiek sa mi celkom páči tá.... no ako sa to len..... ahá! Balle Harry (Vyslovuj Beli Heri) 

 

 

 

Dvaja kovboji vyjdú z podniku, jeden ide ku svojmu koňovi, nadvihne mu chvost a dá mu poriadnu pusu na zadok.

Druhý sa ho pýta, "to čo robíš?"

"Áále vieš, mám popukané pery...."

"A to ti pomáha?"

"Nie, ale aspoň si ich neoblizujem!"