Martin 2003

 

Horný rad zľava: Ďuro Korchaník, Andrej Kochan, Palo Tomeš, Radúz Dula, Jaro Škrovánek Dolný rad zľava : Milan Treichel, Emil Brngál, Jožko Golonka, Majo Škrovánek, Tomáš Thron, Andrej Dula

Turnaj sa konal od 6. do 8. januára 2003 na extraligovom ľade v Martine. Cestovali sme v trochu zmenenej a nie najsilnejšej zostave, ale aj tak sme si trúfali uhrať dobrý výsledok. Po strastiplnej ceste (neodporúčame cestu Bratislava - Nitra - Prievidza - Moškovce - Žabokreky - Martin pozn. autora) sme konečne dorazili a našli penzión Neografia, kde sme boli ubytovaní (týmto by sme sa chceli ospravedlniť tete vedúcej za miernu redekoráciu izieb a rušenie nočného, či skôr ranného kľudu). Ubytovanie ale bolo výborné, takže sme mali splnené všetky podmienky na podanie optimálnych výkonov.

Na tento turnaj sme sa dostali vďaka diplomaticému úsiliu nášho manažéra Maja Škrovánka, ktorý nás prihlásil počas svojho zahraničného angažmá v londýnskom teame Eastern Star. Vďaka nemu sme ale aj nemali takmer žiadne informácie o našich súperoch, takže na prvý zápas sme nastupovali so zmiešanými pocitmi. Našim prvým súperom bol Sand Martin, ktorý tak ako my postavil len dve päťky. Súper nastúpil v neuveriťeľnom tempe a kým sme sa spamätali, bolo po zápase, s nie príliš priaznivým výsledkom 9:2 pre Sand Martin. Až po zápase sme sa dozvedeli, že 80 percent hráčov súpera sú bývalí profesionáli. V zápase sa už tradične blysol dvomi gólmi Palo Tomeš a brankár Emil Brngál napriek 9 inkasovaným gólom zabránil minimálne ďaľším desiatim. Na prvý gól prihrával Andrej Kochan.

MAD VIPERS - SAND MARTIN  2:9

Góly : Tomeš 2

Taktická príprava pred zápasom, sledujeme svojho budúceho súpera

Na druhý deň nás čakal anglický team Slough Tornadoes, ktorý prvý zápas prehral s Dolným Kubínom 7:12. Angličania si na nás chceli napraviť chuť, lenže my sme sa nemienili len tak ľahko vzdať. Našim hlavným tromfom bolo to, že sme podrobne analyzovali ich predošlý zápas a odhalili sme ich silné a slabé stránky. Traja z ich hráčov boli na veľmi vysokej úrovni a preto sme sa rozhodli počastovať ich osobným bránením. Na ich prvú päťku sme vždy poslali našu druhú, v zložení Jaro Škrovánek a Radúz Dula v obrane, Milan Treichel, Majo Škrovánek a Andrej Dula v útoku. Naši traja útočníci si podelili ich najlepších hráčov a prakticky ich vygumovali. Osobné bránenie rýchlym a technicky vyspelým Angličanom vôbec nevyhovovalo a keďže naša prvá päťka nezaháľala, viedli sme po dvoch tretinách 3:1. Angličania začali byť zbytočne nervózni z čoho pramenili naše presilovky. Obom teamom sa podarilo ešte pridať po dva góly a tak sme dosiahli prekvapujúcu, ale plne zaslúženú výhru 5:3. V tomto zápase najmä naša druhá päťka predviedla absolútny antihokej (ak by tam boli diváci, určite by pískali), ktorý však perfektne splnil svoj účel : znervózniť a ustrážiť súperove hviezdy. V zápase nás opäť podržal brankár Emil Brngál, ktorý zlikvidoval niekoľko vyložených šancí súpera.

SLOUGH TORNADOES - MAD VIPERS   3:5

Góly : Tomeš 2, Kochan, Treichel, Korchaník

Česť vynimkám, Milan sa dokonca učil na štátnice

Tretiemu zápasu predchádzala bujará oslava v bistre "U Mirky," ktorá sa pretiahla až do rána a účet dosiahol približne mesačného zárobku priemerného učiteľa. Tomáš Thron musel odísť naspäť do Bratislavy a s deviatimi hráčmi sme proti zatiaľ neporazenému Dolnému Kubínu nemohli mať veľké oči, najmä preto, že väčšina hráčov sa len spamätávala z predošlej noci. Napriek tomu sme im boli väčšiu časť zápasu vyrovnaným súperom, stav po prvej tretine bol 2:2. Potom pomaly odchádzali sily a začala sa prejavovať zohranosť súpera, ktorých prvý útok pripomínal Jánoša, Urama a Puchera. Konečný výsledok zodpovedal dianiu na ľade a s prehrou 2:8 sme síce neboli spokojní, ale museli sme si otvorene priznať, ža na viac sme v tento deň nemali.

 

DOLNÝ KUBÍN - MAD VIPERS    8:2

Góly : Tomeš, Škrovánek M.

 

Po skončení turnaju nasledovala akási rozlúčková akcia, spojená s dobrým jedlom, pitím a posedením pri hudbe miestnej kapely. Občerstvenie v podobe švédskych stolov sme si samozrejme nenechali ujsť. Vrcholom večera bolo odovzdávanie medailí a pohárov pre prvé tri teamy turnaja. Za najlepšieho hráča bol zaslúžene vyhlásený náš brankár Emil Brngál, ktorý niektorými zákrokmi privádzal hráčov súpera na pokraj šialenstva. Treba povedať, že medzi hráčmi sa blysol najmä Palo Tomeš, ktorý zaznamenal 5 gólov a jednu asistenciu v troch zápasoch. Z obrancov treba vyzdvihnúť najmä Jara Škrovánka, ktorý strávil na ľade najviac času a v poslednom zápase, pri absencii Tomáša Throna dokonca takmer nestriedal. Za predvedený výkon si zaslúži pochvalu celý team. Na zápas proti Slough Tornadoes budeme ešte určite dlho spomínať. Dokázali sme, že teamový duch a kolektívny výkon môže poraziť aj technickejšieho a individuálne vyspelejšieho súpera. S pozdravom "Kotvu do chrbta" a heslom "Konzumná vodka sa nemá konzumovať" tento pokec pripravil Andrej.