M&A CUP LEVICE 2002

Turnaj v Leviciach sa konal 1. až 3. novembra 2002. Do Levíc sme dorazili v piatok podvečer, keďže v sobotu sme mali nastúpiť na prvý zápas skoro ráno. Nastali však nejaké organizačné problémy a miesto 6 teamov na turnaj pricestovali len štyri: MAD VIPERS, HC PRACHATICE HUSKIES, HK TORNÁDO a HK ROVINKA. Náš prvý zápas bol preložený na poobede, takže sme aspoň nemuseli skoro vstávať. Tak sme sa ubytovali na nejakých záhadných internátoch miestnej dievčenskej strednej školy a noc sme zabili kartami a nejakým nealkom :-)). Žreb nám ako prvých pridelil Prachatice Huskies, pre nás absolútne neznámy team z Čiech.

Keďže náš kapitán vždy uprednostňuje kvalitu pred kvantitou, bolo nás na zápas pripravených len 11, vrátane brankára. Ani neviem koľkých hráčov mali Prachatice, ale na striedačke ich bolo ako hadov. Náš prvý útok tvorili Emil Brngál v bránke, v obrane Jožko Golonka a Andrej Dula, útočná trojica pozostávala z Andreja Kochana, Pala Tomeša a Mira Markoviča. Neskôr sa až ukázalo že táto paťka (ale najmä útočníci) dokázala vždy zatlačiť súpera pred bránkou, keď zaznamenala približne 15 gólov na celom turnaji. Naša druhá päťka v zložení Jaro Škrovánek a Radúz Dula v obrane a Milan Treichel, Andrej Gerstner a Peťo Řehulka v útoku sa síce až tak bodovo nepresadila, na druhej strane však inkasovala najmenej gólov a plnila skôr defenzívne úlohy.

Zápas sa začal lepšie pre nás, ale po prvej tretine bol stav vyrovnaný 1:1. V druhej tretine nastal zlom. Viedli sme 2:1 keď jeden z hráčov súpera nedovolene atakoval Milana. Skončilo by sa to menším trestom, ale Milan nepochopiteľne začal oplácať, čo sa skončilo dosť kuriózne (hráč súpera z nepochopiteľných dôvodov zobral Miňovu hokejku a vyhodil ju za ochranné plexisklo - nutno poznamenať že sa jednalo o hokejku Easton Z-Bubble o hodnote približne 8000 korún). Nasledovali 10 minútové tresty pre oboch hráčov, ktorými sme utrpeli najmä my. Nemohli sme striedať celé útoky a pri tejto hre sme inkasovali jeden nešťastný gól a ko by to nebolo dosť sme si dali aj jeden vlastný. Nič nám nevychádzalo, nedarilo sa nám kombinovať a boli sme zbytočne nervózni. Ku koncu sme odvolali brankára a dostali sme gól do prázdnej bránky.

MAD VIPERS - PRACHATICE HUSKIES 2:4

Góly : Tomeš, Markovič