JINDŘICHUV HRADEC 2003

Horný rad zľava : Tomáš Thron, Ďuro Korchaník, Palo Tomeš (A), Roman Cichra, Jaro Škrovánek (C), Peťo Řehulka, Jožko Golonka (A), Ičo Habala  Dolný rad zľava : Andrej Dula, Majo Škrovánek,  Radúz Dula, Andrej Kochan, Milan Treichel. Brankár : Marek Kuril 

K turnaju v Jindřichovom hradci sme sa dostali doslova na poslednú chvíľu. Pôvodne sme sa mali zúčastniť na amatérskom turnaji vo Vimperku, lenže tam musela prebehnúť rekonštrukcia zimného štadióna. Týmto by som chcel poďakovať Peťovi Krajčovičovi, ktorý nám poskytol kontakt na organizátora turnaja v Hradci (aj keď mu asi bolo jasné, že jeho team HK Tornádo tým získa silného konkurenta). Všetko ostatné, od cesty, cez stravu, až po ubytovanie zabezpečil náš profesionálny manažér Radúz Dula a tak sme sa mohli sústrediť len a len na hokej. 

Prvým príjemným prekvapením bolo malé, ale zato pekné mestečko Jindřichov Hradec, so zachovalým a čistým mestským centrom. Neodporúčame však pýtať sa na cestu miestnych obyvateľov, pretože a) nerozumejú po Slovensky b) ak rozumejú, tak nevedia pochopiť čo hľadáte, c) ak aj rozumejú a vedia čo hľadáte, nevedia kde to je, d) ak rozumejú, vedia čo hľadáte a vedia kde to je, tak nevedia vysvetliť cestu. Keďže sa jedná o malé mestečko, prejsť ho celé trvá kratšie ako mámiť informácie z domáceho obyvateľstva.

Ubytovali sme sa v malom hoteli Perla, ktorý síce zvonku vyzeral trošku ako nevestinec, ale v skutočnosti poskytoval vynikajúcu stravu a ubytovanie na naozaj vysokej úrovni. Určite sa nesťažovali najmä Milan a Andrej, ktorí dostali skutočne kráľovský apartmán. 

Majo a Jaro, na druhej strane, obývali apartmán s fialovými záclonami a fialovou lampou, ktorá vydávala fialové svetlo a dodávala izbe netradičnú, svojskú atmosféru. Personál bol veľmi milý, dovolili nám v neďelu zostať na izbách až do piatej poobede a týmto by sme sa im chceli poďakovať.  

V piatok večer sme boli všetci unavení, takže väčšina zaľahla a dopriala si spánku pred sobotou, kedy nás čakali tri náročné zápasy. Samozrejme, že časť teamu nesklamala a vyrazila do mesta, čo sme na druhý deň spoznali podľa nevyspatých tvárí a značky zákazu zastavenia na izbe. V sobotu ráno nás čakali raňajky a hneď po nich sme išli na štadión, kde sme o 10 ráno nastupovali na prvý zápas.

Milanov a Andrejov prezidentský apartmán

Hralo sa v dvoch skupinách po 4 teamy. V našej skupine boli 2 nemecké (Crazy Ducks z Mníchova a Toni Pohl) jeden rakúsky team (HC Zeltweg). Pred nástupom na prvý zápas proti Toni Pohl sme si už urobili dostatočný obraz o úrovni turnaja a tak sme nastupovali sebavedomí. Náš prvý súper mal vo svojich radoch len dvoch hráčov, na ktorých sme si museli dať pozor a tak o výsledku nemohol nikto pochybovať. Ťažšie sme sa však rozbiehali a hra na tri formácie nám nie príliš sedela, napriek tomu sme bez akýchkoľvek problémov zvíťazili 6:0 a vykročili sme správnou nohou. 

Na tomto výsledku bolo asi najzaujímavejšie to, že naňho doplatil Palo Tomeš, ktorý sa pred turnajom stavil, že ak vyhráme niektorý zápas na nulu, oholí si briadku, ktorú nosí už 9 rokov. V zápase sa presadili všetky tri útočné formácie a obrancovia sa predviedli niektorými skvelými zásahmi (za zmienku stojí tvrdý Radúzov bodycheck na Toni Pohla a menšia Ičova šarvátka). Rovnako niečo zo svojho umenia ukázal aj náš brankár Marek Kuril, ktorý sa však väčšiu časť zápasu v bránke výrazne nudil a čas si krátil pokrikovaním a hecovaním hráčov.

 Marek sa v niektorých zápasoch v bránke príliš nanarobil

MAD VIPERS : TONI POHL

6 : 0

Góly: Škrovánek M., Treichel, Tomeš, Kochan, Cichra, Thron

Druhý zápas sme mali hrať proti teamu HC Zeltweg, ktorý bol na turnaji známy najmä vďaka tvrdej a nie veľmi čistej hre. Posilou boli 4 Česi, namiesto hráčov ktorých na poslednú chvíľu nepustili cez hranice. Tento team sa ukázal lepší ako sme čakali, no bojovali sme viac sami so sebou, ako so súperom. V zápase sa niektorými tvrdými zákrokmi blysol Jožko Golonka a Ičo Habala, takže sme ani v tomto ohľade za súperom nezaostávali. Víťazný gól, rovnako ako v prvom zápase zaznamenal Majo Škrovánek, ktorý si výborne na turnaj načasoval formu a ukázal, že bude patriť k oporám aj v ďalších zápasoch. Posledné minúty sme sa len bránili a vyhadzovali puky. Tesne pred záverom zápasu nám pomohla aj tyčka bránky a dorážajúceho hráča dôrazne odstavili Peťo Řehulka spolu s Ičom Habalom (tento zákrok by sa určite dostal do Don't Blink v relácii NHL Power-Week). Zápas sme dotiahli do víťazného konca a už bolo jasné, že finále nám neujde! Po tomto zápase sme zakotvili v cukrárni Kaštánek, ktorú by sme týmto chceli odporučiť všetkým tým, ktorí do Jindřichovho Hradca niekedy zavítajú.

Cukráreň Kaštánek na Masarykovom námestí v Jindřichovom Hradci 

MAD VIPERS : HC ZELTWEG

2 : 1

Góly: Škrovánek M., Thron

Tretí zápas bol z našej strany už lepší, ale vďaka chybám v defenzíve sme nevedeli súpera zlomiť. Pripisovali sme to únave s predošlých dvoch zápasov ako aj porcii špagiet v hoteli Perla. Radosť nám urobil Milan Treichel ktorý tvrdým golfákom z vrchu kruhov nedal brankárovi šancu. Tradičným technickým gólom dal o sebe vedieť Palo Tomeš. Nepremenili sme množstvo šancí a prišiel zákonitý trest v podobe vyrovnávajúceho gólu tri minúty pred koncom zápasu. Remíza nás síce trochu mrzela, ale na druhej strane sme bez prehry a so skóre 11:4 postúpili do finále turnaja, kde nás čakal dôverne známy team HK Tornádo Bratislava. Tornádo si cestu do finále zabezpečilo najmä vďaka brankárovi Robovi Bernátovi, ktorý v ani jednom zápase v skupine nepustil za svoj chrbát puk a so skóre 15:0 bolo Tornádo aj papierovým favoritom turnaja.

MAD VIPERS : CRAZY DUCKS OF MUNCHEN

3 : 3

Góly: Tomeš, Treichel, Řehulka

  

V sobotu večer sme riešili menšiu krízu, keďže väčšina hráčov si myslela, že finále by sme mali hrať na dve päťky. Po búrlivej diskusii sme sa rozhodli stiahnuť hru len na dva útoky a dúfali sme, že budeme hrať vo vyššom tempe a s väčším nasadením. Okolo brankára Tornáda sa počas celého turnaja vytvárala aura nepriestrelnosti, ale my sme vedeli, že máme útočníkov, ktorí ho sú schopní prekonať. Hrali sme vynikajúco v obrane a v desiatej minúte sa po prihrávke Milana Treichela krásnou strelou zápästím nad plece brankára presadil Palo Tomeš. Gól nám dodal síl a sebavedomia a aj v zbytku prvej polovice zápasu sme mali viac z hry. Po prihrávke Peťa Řehulku sa v druhej polovici zápasu presadil Majo Škrovánek a viedli sme 2:0!!! Okamžite však prišla odpoveď Tornáda a po menšej chybe v obrane a zaváhaní nášho útočníka bolo zrazu 2:1. Pár minút pred koncom, po akcii celého útoku Andrej Dula - Roman Cichra - Majo Škrovánek, posledne menovaný zblízka nedal šancu brankárovi a stav bol 3:1 pre MAD VIPERS. Do konca zápasu sme hru kontrolovali a nedovolili sme súperovi vytvoriť si záverečný tlak a tak sa už na výsledku nič nezmenilo. Výborne zahrali všetci obrancovia, ktorým pomáhali vracajúci sa útočníci a tým im uľahčovali robotu. Marek Kuril sa blysol niekoľkými vynikajúcimi zákrokmi a za inkasovaný gól nemohol.

 

Obrovská radosť prvého útoku v zložení Andrej Kochan, Palo Tomeš a Milan Treichel po prvom góle vo finále proti HK Tornádo Bratislava

MAD VIPERS : HK TORNÁDO BRATISLAVA

3 : 1

Góly: Tomeš (Treichel), Škrovánek M. (Řehulka), Škrovánek M. (Cichra)

Spoločná fotka pár minút po finále s Tornádom Bratislava

Nasledovalo vyhlásenie výsledkov na ľadovej ploche, spojené s vyhlasovaním najlepších hráčov a odovzdávaním cien. Vyhrali sme pekný pohár, ktorý sa  určite bude vynímať medzi ostatnými trofejami z turnajov. Celkovo sme boli s turnajom spokojní, organizácia bola na veľmi dobrej úrovni, rozhodcovia síce striedali lepšie chvíľky s horšími, ale na celkovom dojme sa to neprejavilo. Najvylučovanejším hráčom sa stal so 6 trestnými minútami podľa očakávaní Jožko Golonka, dvojminútové tresty si ešte odsedeli Jaro Škrovánek a Ičo Habala...     

 

 

 

 

 

Kapitán Jaro Škrovánek preberá prvú cenu - pohár a sadu tréningových dresov