Písal sa rok 1999, keď v jednej malej dedinke blízko Bratislavy vznikol nápad založiť hokejový klub.

V tom čase sme už existovali ako akási skupina nadšencov hokeja, ale neboli sme organizovaní a boli sme bez identity. Teda hrávali sme bratislavskú HOBBY ligu a odohrali sme pár priateľských zápasov.

Až v spomínanom roku 1999 sa významnou mierou pričinili o založenie nášho klubu dvaja hokejoví nadšenci a zároveň zástupcovia dvoch hokejových veľmocí, teda Slovenskej a Českej republiky.

    

Mário Škrovánek a Peter Řehulka začali budovať team zložený z bývalých profesionálnych hráčov a amatérskych nadšencov hokeja. Náš team bol zložený prevažne z mladých hráčov s vekovým priemerom 21 rokov. A kedže Bratislavská HOBBY liga obmedzila v tomto roku vekový priemer nad 26 rokov, museli sme sa poobzerať po inej súťaži.

Nakontaktovali sme sa teda na INTERLIGU, ktorá bola rozdelená na Západ a Východ. Kedže západná časť bola už plne obsadená, pripojili sme sa k Východnej časti tejto súťaže, kde spolu s nami pôsobilo 8 teamov.

     

Všetky zápasy sa hrajú na otvorenom zimnom štadióne v Hlohovci, ktorý sme si už medzičasom obľúbili. Síce tam niekedy fúka vietor, sneží, prší, mrzne, svieti slnko alebo je roztopený ľad, ale podmienky sú vždy rovnaké pre obidvoch súperov.

Vymysleli sme si názov a logo teamu. Mad Vipers spolu s logom nahnevanej zmije nás veľmi výstižne charakterizuje.

 Do roku 2003 sme odohrali štyri sezóny v tejto lige a množstvo priateľských zápasov. Treba poznamenať že s rôznymi úspechmi, ale vždy so zápalom a s radosťou z hry.

14. novembra 2002 sme založili občianske združenie MAD VIPERS a tak sa začala nová etapa smerovania nášho teamu k zodpovednej práci a k výraznejším hokejovým úspechom.