JOZEF GOLONKA CUP : BŘECLAV 2003

Stoja zľava: Jožko Golonka ml., Andrej Dula, Majo Škrovánek, Jaro Škrovánek, Radúz Dula, Milan Treichel, Palo Tomeš, Peťo Řehulka, Marek Kuril a Jozef Golonka

Kľačia zľava: Roman Cichra, Andrej Kochan, Emil Brngál, Andrej Gerstner a Tomáš Thron

Niekedy koncom minulej sezóny sme sa rozhodli, že by nebolo od veci zorganizovať nejaký turnaj. Keďže Tornádo Bratislava nechcelo nadviazať na tradíciu turnaja v Leviciach (ktorý sme len tak mimochodom vyhrali), museli sme niečo vymyslieť sami. Ďalší ročník Interligy sa nezadržateľne blíži a preto si treba okrem tvrdých tréningov zabezpečiť aj nejakú zápasovú prax. Organizáciou turnaja sme poverili koho iného ako nášho profesionálneho manažéra Radúza Dulu, ktorému sa podarilo vybaviť všetky podrobnosti ohľadom ubytovania, ľadovej plochy, jedla a pitia až po dobrých rozhodcov.... Tu a tam sa, ako sa to vždy stáva, prihodila aj nejaká nepríjemnosť, vznikli menšie nedorozumenia, ale nakoniec všetko dobre dopadlo. Pôvodne sa uvažovalo s účasťou 8 teamov. Postupne sa ich počet zredukoval na 5 a dva dni pred turnajom odriekol účasť jeden z favoritov, Snehurka Jaromeř. Tomu bolo potrebné prispôsobiť rozpis, ako aj dĺžku zápasov.

V piatok večer pred turnajom sme mali spoločný 1 a pol hodinový tréning a páni to bola jedna tragédia. No čo vám budem hovoriť, na to sa nedalo pozerať. Snažili sme sa to pojať ako profesionálny tréning ale dopadlo to úplne inak. Rôzne cvičenia a drily, ktorým rozumel snáď každý tretí predvádzal zelený anglán džórdžo alias Majo Škrovánek. Po pol hodine "tréningu" hrozila interteamová bitka medzi ním a horúcou hlavou s číslom 69. Demonštratívne sme asi prvý krát v histórii opustili ľadovú plochu ešte pred uplynutím tréningu. Potom sme si to všetci vyjasnili (nie tak ako si myslíte) a išli sme do hotela (penziónu).

Ubytovaní sme boli v penzióne Rotunda a dalo sa to celkom vydržať. Nebol to Zvolen, ani Jindrichov Hradec, ale ubytovanie bolo na úrovni. V piatok večer sme sa najedli v hotelovej vinárni/diskotéke a tam sme už aj ostali do rána. Teda ako ktorí. Niektorí v sebe objavili skrytý talent na jazyky, iní zase zistili že whisky s red bullom nie je ideálna kombinácia. Čas večierky sa pohyboval od 11. večer do pol piatej rána. Všetci ma prosili aby som tu nespomínal žiadne mená, tak tu samozrejme nebudem písať že kto zažil black&white weekend, kto konverzoval v jazyku anglickom a už vôbec nebudem menovať toho demolátora zariadenia v vinárni Rotunda. Druhý deň boli samozrejme všetci ako rybičky a tešili sa na prvý zápas, na ktorý sme nastupovali o 9 hodine rannej.

Na spoločnej večeri vo vinárni Rotunda: Palo Tomeš, Andrej Kochan a známy labužník Peťo Řehulka

MAD VIPERS : HUstopečské SAcí KOmando 2:6

Treichel, Cichra

Na zápas sme nastupovali so zmiešanými pocitmi. HUSAKO Hustopeče neprehrali posledné tri ročníky ich amatérskej ligy a do zápasu išli patrične sebavedomí. Zo začiatku sa hralo opatrne, bez výraznejších šancí na jednej, alebo druhej strane. V 6. minúte udreli prvýkrát a kým sme sa stihli spamätať bola 10. minúta zápasu a stav 0:2 pre českých zlatých chlapcov. Cez prestávku sme si dali vzájomne vedieť, čo si o sebe myslíme a druhá tretina bola z našej strany omnoho lepšia. Ako prvý MAD VIPER sa do streleckej listiny zapísal Milan Treichel, ktorý strelou po zemi k ľavej tyčke prekvapil brankára, spoluhráčov, protihráčov a aj seba samého. Na gól prihrával Andrej Dula, druhú asistenciu si pripísal Tomáš Thron. O dve minuty neskôr osvedčil svoj čuch na góli Roman Cichra a bolo vyrovnané. Nasledujúce minúty patrili MAD VIPERS, ale po zahodených vyložených šancách prišiel trest a o 3 minúty neskôr bol rozdiel opäť dvojgóloví, v prospech súpera. Z tohto úderu sme sa už naspamätali a zápas sme po slabšom výkone prehrali 2:6. Určite treba vyzdvihnúť, že naše stretnutie sa odohralo v duchu fair-play, bez zbytočných a zákerných faulov, vylúčení boli len traja hráči.

Majo Škrovánek, MIlan Treichel, Andrej Gerstner, Jaro Škrovánek a Roman Cichra na bojovej porade vo vinárni Rotunda

MAD VIPERS : HC PRACHATICE HUSKIES  4:3 po tr. str.

Kochan, Gerstner, Thron

S Prachaticami sme museli vyhrať, ak sme chceli pomýšľať na finále. Zápas sa hral poobede a väčšia časť teamu už bola zregenerovaná. Do bránky sa postavil Marek Kuril, útočné formácie ostali nezmenené. Hrali sme na dve obranné dvojice Jaro Škrovánek - Radúz Dula, Ičo Habala - Tomáš Thron. Na centri sa striedali Palo Tomeš a Roman Cichra, k nim striedavo nastupovali krídla Andrej Dula - Milan Treichel, Majo Škrovánek - Andrej Kochan a Andrej Gerstner - Peťo Řehulka. Už v ôsmej minúte predviedli ukážkovú akciu Palo Tomeš a Andrej Kochan a posledne menovaný bez problémov skóroval. Prachatice odpovedali o tri minúty a začínalo sa odznova. V štrnástej minúte sa po výbornej prihrávke, opäť od Pala Tomeša blysol Andrej Gerstner. Prachatice odpovedali dvomi gólmi a museli sme sa začať obávať o výsledok. V poslednej tretine sme konečne zužitkovali veľký tlak a Tomáš Thron vyrovnal. Keďže v normálnom hracom čase sa nerozhodlo, nasledovali trestné strieľania. Marek Kuril spustil železnú oponu a vychytal všetkých hráčov súpera. Mad Vipers poslali na trestné strieľania presne ten správny mix hráčov a Andrej Gerstner, Roman Cichra a po nich aj Palo Tomeš nedali brankárovi šancu. Nádej na finále sa stávala oveľa reálnejšou, zostávalo poraziť team HC Rovinka.

MAD VIPERS : HC Rovinka  6:4

Treichel, Dula A., Cichra, Tomeš 3

S Rovinkou išlo o všetko. MAD VIPERS sa pripravili na tento zápas oveľa poctivejšie ako v predchádzajúci deň. Zápas mal od prvej minúty vysoké tempo a hralo sa často na hranici pravidiel. Rovinka sa už v tretej minúte ujala vedenia a vyzeralo to nie najlepšie. Potom Milan Treichel po prihrávke od Romana Cichru vyrovnal, no 5 minút neskôr vyhrávala Rovinka zase o gól. Po dvoch tretinách bol teda stav 1:2 v prospech Rovinky a bolo treba niečo vymyslieť. Mali sme viac z hry, ale góli nie a nie prísť, zato tyčiek bolo jedna radosť. V poslednej tretine sa to konečne prelomilo. Po 20 sekundách hry zo skrumáže pred bránkou trestal nepozornosť súpera Andrej Dula, a už o 40 sekúnd neskôr využil Roman Cichra prihrávku od Milana Treichela. Ďalšie dva utešené góli pridal prebudený Palo Tomeš a zápas bol v "suchu" aspoň sme si to naivne mysleli. Tri minúty pred koncom sme dvakrát vo vlastnej presilovke nepochopiteľne inkasovali a schyľovalo sa k dráme. Rovinka odvolala brankára a vrhla všetko do útoku. To chladnokrvne zužitkoval Palo Tomeš a zapísal si hetrik v jednej tretine. Zápas bol viac ako nervózny, dvom hráčom súpera praskli nervy, kapitán Rovinky 3 krát sedel na trestnej lavici a nakoniec bol predčasne poslaný do šatne. Mad Vipers išli do finále s HUSAKOM Hustopeče.

MAD VIPERS : HUSAKO Hustopeče  3:2 po tr. str.

Škrovánek M. 2

Porazený finálový súper Hustopečské Sací Komando, prvá prehra po troch rokoch

V súboji o tretie miesto nedala Rovinka šancu Prachaticiam a po výsledku 7:4 si z turnaja odviezla bronzové medaily. Finále sa hralo na 2x20 minút čistého času a obidva teamy už cítili v nochách predošlé zápasy. Prvá polovica zápasu bola jednoznačne v réžii Mad Vipers, konkrétne Maja Škrovánka, ktorý najskôr záhadným spôsobom spoza bránky prekonal brankára súpera a potom mu nedal pri samostatnom nájazde žiadnu šancu. HUSAKU síce rozhodca prisúdil prvý gól, ale aj sami súperi uznali, že puk neprešiel cez bránkovú čiaru a dokázali že fair-play ešte nevymrelo. Druhá polovica zápasu bola úplne odlišná od tej prvej. Striedačka Mad Vipers zaznamenala bolestné straty, keďže Palo Tomeš dostal koňara, Majo Škrovánek a Milan Treichel si vyrovnali účty z piatkového tréningu a navzájom sa zranili a Peťo Řehulka bol za nedovolené bránenie spojené s krvou poslaný pod sprchy. Päťminútové oslabenie sme nejako prežli, ale potom obranca súpera dvakrát po sebe prekonal vynikajúco chytajúceho Emila Brngála. Nasledovali trestné strieľania, na ktoré sme si verili, keďže Emil chytal vo výbornej forme. Poslali sme tú istú zostavu ako proti Prachaticiam, ale tentokrát to nebolo až také jednoduché. Andrej Gerstner ani Roman Cichra nedali, na druhej strane Emil Brngál perfektne vychytal oboch súperových útočníkov. Potom prišla veľká chvíľa Pala Tomeša, ktorý nesklamal a potvrdil svoje kvality.

Následne so štastím premenil trestné strieľanie hráč HUSAKA a Andrejovi Kochanovi nevyšiel parádny blafák v kombinácii s piruetou. Rozhodnúť teda mali posledné dva nájazdy. Hráč HUSAKA nedal a všetko mal v rukách Tomáš Thron. Známy svojou rozvahou sa nedal vyviesť z rovnováhy a bez problémov skóroval.

Ako ste si už asi domysleli, ceny víťazom odovzdával sám Jozef  "Žiletka" Golonka. Emil Brngál a Marek Kuril si odniesli cenu za najlepšieho brankára, Palo Tomeš sa stal už tradične najužitočnejším hráčom turnaja, najlepším strelcom sa stal Norton z HUSAKA a najlepším obráncom jeho spoluhráč s číslom 10, ktorý dal svoju tvrdosť pocítiť aj nám (konkrétne Majovi Škrovánkovi). Nakoniec sa všetci udobrili, podali si ruky a išli domov.