Blava Cup 2008

11.-12.10.2008

Turnaje v Bratislave sa Mad Vipers v minulosti úspešne vyhýbali. Podstatne viac turnajov sme odohrali v susedných Čechách, alebo iných slovenských mestách, ale jediný úspešný turnaj sme v Bratislave odohrali už tri roky dozadu, keď sme na ružinovskom štadióne zatiaľ jediný krát vyhrali domáci turnaj. Buď nás ostatné teamy nemajú radi, alebo sa nás boja, alebo je to tým že máme najkrajšie dresy, skrátka na to aby sme odohrali turnaj v Bratislave sme museli dostať pozvánku až z ďalekého Glasgowa. Áno správne, z Glasgowa, mesta ktoré je známe všetkým možným ale určite nie ľadovým hokejom. Vlado „Kazo“ Kaznakov, ktorý tam už dlhší čas pôsobí nezabudol na svoje hokejové časy na ľade ekonomickej univerzity v Bratislave a rozhodol sa priviesť svoj hokejový team Paisley BlackHawks do Bratislavy. Na návštevu cudzej krajiny vždy treba dôvod, a keďže opíjanie sa v Bratislave pravdepodobne nebolo dosť, rozhodol sa zorganizovať turnaj amatérskych teamov, ktorého sa okrem teamu zo škótska zúčastnili 4 teamy z Bratislavy a jeden z Liptovského Mikuláša. Všetky zápasy sa odohrali na 2. ploche štadióna Ondreja Nepelu , ktorý všetci dôverne poznáme. Rozlosovanie k nám bolo nemilosrdné, hrali sme hneď prvý zápas v sobotu ráno o 8:30, proti teamu Zelovci. Zelo, stará známa postava bratislavského hokejového sveta zhromaždil slušnú partiu hokejistov a hoci ich bolo o 2 menej ako nás, už pri úvodnom rozkorčuľovaní sme si všimli, že to rozhodne nebude ľahký zápas. Na prvý zápas sme vďaka absencii viacerých hráčov nastúpili v nasledovnom zložení: v bráne sa predstavil Rišo Prokopčák, ktorého sme vyskúšali už na trenčanskom sústredení, prvá päťka nastúpila podobne ako v hlohoveckej interlige, teda Ičo Malinka a Radúz Dula v obrane a Miro Hriz, Jano Bezdek a Andrej Dula v útoku.  Druhú päťku v obrane vedľa tradičnej opory Tibora Eršeka posilnil Peter Zajac  a do útoku sa k Marošovi Banášovi pridali posily Tomáš Trnavský a Martin Škára. Zápas sme začali opatrne a kým sme sa stihli spamätať, súper viedol 1:0. Sily boli vyrovnané, oba teamy pozorne bránili a šancí nebolo veľa. Obe päťky sa ešte len zohrávali a kombinácie neboli ideálne. Paradoxne sa prvý gól Mad Vipers zrodil pri striedaní, keď si Tomáš Trnavský tradične predĺžil striedanie a perfektne naservíroval puk Andrejovi Dulovi, ktorý ho aj očami dotlačil za bránkovú čiaru. Druhá tretina už bola z našej strany lepšia a Jano Bezdek po Andrejovom vyhodení strhol vedenie na našu stranu. Súper však hneď na začiatku tretej tretiny vyrovnal a zápas sa vyrovnane blížil ku koncu. Za udržanie remízy vďačíme aj Rišovi, ktorý nás podržal niekoľkými výbornými zákrokmi, hlavne semafor a lapačka tesne pred koncom zápasu nás priviedli až ku trestným strieľaniam. Trnďo pri svojom nezaváhal a premenil ho strelou medzi nohy a hneď po prvej sérii sme sa ujali vedenia. Potom však Škapo nepremenil a hráč súpera áno a bolo vyrovnané. V poslednej sérii Rišo vychytal nájazd a Bezďo svojou typickou kľučkou do bekhendu rozhodol zápas a naše úvodné víťazstvo 3:2 po trestných strieľaniach.

Mad Vipers – Zelovci

3:2 s.n.

Dula A. /Trnavský/, Bezdek /Dula A./

Druhý zápas sa hral neskôr, keďže nám program nabúral extra tréning Slovanu Bratislava, ktorý deň predtým hanebne prehral s Banskou Bystricou a tak sme poobede nastupovali proti teamu Old Boys. Zelovci ich porazili a tak jediná šanca Old Boys spočívala v jasnej výhre, ktorú sme ale neplánovali dopustiť. Na druhý zápas sa k nám pripojil aj Artur Fried a v tomto zápase zabrali obe päťky a o našom víťazstve sme rozhodli už v prvej tretine. Hetrik zaznamenali Tomáš Trnavský a Andrej Dula, Miro Hriz pridal dva góly a Bezďo tradičné štyri body a nakoniec z toho bolo jednoznačné víťazstvo 10:0.

Mad Vipers – Old Boys

10:0

Trnavský /Hriz/, Dula A. /Škára/, Dula A. /Bezdek/, Hriz /Malinka/, Trnavský /Bezdek/, Bezdek /Hriz/, Škára, Dula A. /Bezdek/, Trnavský /Malinka/, Hriz /Malinka/

Dvomi výhrami v skupine sme si vytvorili výbornú pozíciu pred nedeľným semifinále a v nedeľu ráno sme nastupovali proti druhému teamu zo skupiny A, ktorým boli exoti a organizátori turnaju Paisley BlackHawks. Hoci škóti hokejovým umením známi nie sú, posilnení o pár legionárov boli veľmi nepríjemným súperom. Zápas nevyšiel prvej päťke, ktorej sa nepodarilo zapísať do streleckej listiny a naopak trikrát inkasovala. Našťastie druhá päťka všetko zachránila a postarala sa o všetky naše góly. Prvá tretina bola z našej strany dobrá, mali sme zápas pod kontrolou a viedli sme 2:0. Potom však začal súper lepšie korčuľovať a aj vďaka tomu, že ich bolo o 5 viac sa im podarilo znížiť a do tretej tretiny sme išli za priaznivého stavu už len 3:2. Hneď na začiatku tretej tretiny začali Škóti praktikovať kanadský štýl, provokovať a úplne nás vyviedli z koncepcie. Ičo Malinka krásne trafil hráča súpera na modrej, ale keďže sa turnaj hral bez kontaktu tak hneď nasledovalo vylúčenie. Miro Hriz pridal luxusný faul kolenom a v presilovke súper vyrovnal a dokonca strhol vedenie na svoju stranu. Naštastie Škapo hneď z protiútoku po individuálnej akcii prekonal inak výborne chytajúceho brankára súpera a Trnďo po krásnom sóle prešiel obranou súpera a po faule v páde upravil skóre na 5:4, len aby o chvíľu na to tesne pred koncom zápasu strelou do prázdnej brány stanovil výsledok na 6:4 a zabezpečil náš postup do finále. V zápase si vybrala oddych prvá päťka a branár Rišo sa tiež mohol pri dvoch góloch červenať, druhá päťka však potiahla a vo finále nás čakali Liptovský Mikuláš Kings.

Mad Vipers – Paisley BlackHawks

6:4

Trnavský /Škára/, Trnavský /Fried/, Fried /Škára/, Škára /Trnavský/, Škára /Bezdek/, Trnavský

Finále sa hralo v nedeľu poobede a zákerny organizátor Kazo sa rozhodol, že finále sa bude hrať na 3x20 minút, čo bolo po troch odohraných zápasoch naozaj o trochu dlhšie, ako sme si predstavovali. Okrem toho naši dvaja motáci Rišo a Radúz poplietli začiatok zápasu a tak sme takmer museli nastúpiť bez obrancu a brankára, ale nakoniec na nich súper aj rozhodcovia počkali. Liptovský Mikuláš Kings šli podobne ako my do finále ako neporazený team a tak sa stretli dva najlepšie teamy na turnaji. Súpera sme si obzreli, len na to aby sme skonštatovali, že majú vyrovnaný team, podporený niekoľkými naozaj výbornými hráčmi. Súper sa ujal vedenia a napriek Bezďovmu vyrovnaniu po Marošovej prihrávke sme po prvej tretine prehrávali 3:1 a súper nás trestal najmä z rýchlych prečíslení  po našich stratách puku v strednom pásme. Po prvej tretine sme si v kľude povedali čo robíme zle a sústredili sme sa na obranu a pokrývanie najlepších hráčov súpera /ahoj Pawiel J/. Veľký zápas rozohral Jano Bezdek, pri ktorom to niekedy vyzeralo že svojich spoluhráčov potrebuje tak maximálne na uznanlivé potľapkávanie po góle. Keď najprv Trnďo vyrovnal, a potom po krásnej kombinácii Iča a Mira po ktorej do prázdnej brány zakončil Škapo, bolo vyrovnané a Bezďo sa rozhodol zobrať zápas do rúk. Ešte predtým však Trnďo zadarmo povozil 5-ich hráčov súpera na kolotoči počas našej presilovky až sme všetci stihli dva krát vystriedať. Bezďo následne rozdal zadarmo školenie sťahovačky 3 krát v priebehu 5 sekúnd a následne nás poslal do vedenia strelou medzi brankárove nohy. Následne poistil naše vedenie dokončením svojho hetriku a Škapo už len zvyšoval naše vedenie na 6:3, 10 minút pred koncom zápasu. Zvyšok zápasu sme kontrolovali, puk držali ďaleko od našej bránky a súpera k ničomu vážnemu nepustili. Po skončení zápasu nasledovalo odovdzdávanie cien, prebrali sme medaily /Roman Cichra si teraz vzdychol/ a putovný pohár Blava Cupu, po ktorom nasledovali oslavy ako po Stanley Cupe.

Mad Vipers - LM Kings

6:3

Bezdek /Banáš/, Škára /Hriz/, Bezdek /Malinka/, Trnavský /Škára/, Fried /Malinka/, Bezdek

Pred začiatkom Interligy sme podali dobrý výkon, ktorý vychádzal zo stabilnej obrany, kde sa v dobrom svetle ukázal aj nová posila Peter Zajac a brankár Richard Prokopčák. Útoky podali tiež dobré výkony, v každom zápase jeden potiahol a aj keď od posíl Škapa a Trnďa sa ani nič iné ani nečakalo. Pochvala patrí aj Marošovi, ktorý nedostával pravidelné striedania, ale keď bolo treba, naskočil do zápasu a pomohol. S poriadnou svalovicou pre Vás pokec pripravil Andrej.