Turnaj neregistrovaných, Bratislava, apríl 2004

 

Horný rad zľava: Andrej Dula, Jožko Golonka, Andrej Gerstner, Radúz Dula, Peter Řehulka, Roman Cichra, Andrej Kochan, Palo Tomeš, Ičo Habala. Dolný rad zľava: Miro Hriz, Majo Škrovánek, Jaro Škrovánek, Andrej Habala (mrňous), Milan Treichel, Andrej Kmetz. Brankár: Miloš Chromčík

Ho-Ho-Ho, neee, to nie sú vianoce, to sme si tak povedali, po jednom turnaji, ktorý nestál ani len za to, aby sme ho na tejto stránke zverejnili. S predsavzatím, že do konca sezóny už turnaj hrať nechceme, či vlastne ani nebudeme, sme si kľudne ďalej trénovali. Asi z tretej ruky však prišla správa, že v Bratislave, na Ružinove bude amatérsky turnaj. Andrej získal kontakt, avšak organizátor nás až na veľké naliehanie prihlásil, lebo sa mu „nezdali“ naše výkony v interlige a vôbec to, že nejakú ligu hráme. Vopred nás varoval, že nesmú hrať registrovaní hráči. No tak sme zložili útoky bez jediného nášho registrovaného hráča a na poslednú chvíľu sa prihlásili. Čo čert, a Andrejova ruka pri losovaní dvojíc a skupín nechcela, dostali sme prvý zápas o 9.00 v sobotu, 24. apríla, tak sme ani nemali možnosť pozrieť si súpera pred zápasom. Ešte treba podotknúť, že hneď ráno sme na súpiske ďalších teamov spoznali niektorých „veľmi registrovaných“ hráčov, tak sme to riskli a pripísali šalianskeho kanoniera Romana (tvrdí, že keby bola v Šali strecha nad ľadom, tak by tam určite visel jeho dres), ktorý sa potešil aj neskorej nominácii.  

Prvý zápas v skupine: Mad Vipers vs. HC ALPAČ - 5:3, sobota, 24. apríl 2004, o 9.00

góly: Gerstner, Hriz, Kochan, Tomeš, Cichra

Trestné strieľania: 2:2 - Dula A., Cichra

Súper takticky nastúpil v podobných dresoch ako my, nás to však nemohlo zmiasť, z interligy v Hlohovci sme na podobné zákulisné ťahy naučení. Po začiatočnom rozkorčuľovaní nás brankár Miloš upozorňoval, aby sme jednoho, nám celkom povedomého hráča nenechávali strieľať, keď sme po krátkej úvahe zistili, že je to síce možno už neregistrovaný hráč, ale v každom prípade obranca obliekajúci dres vtedajšieho majstra Slovanu Bratislava – Miroslav Mosnár, začala nás hra baviť. Nakoľko sa naša hviezda, Jožko Golonka jun. na zápas nedostavil, nastúpili sme takticky v troch útokoch s dvomi obranami, čo sa ukázalo ako správne, lebo sme nielen vyhrali, ale každý útok dal minimálne gól. Počiatočná eufória trvala až do stavu 3:1, potom už z ľadu neschádzala obrana Mira Mosnára, čo sa skončilo až vyrovnaním na 3:3. Záver zápas však najhviezndnejšiemu obrancovi nevyšla, lebo náš najhviezdnejší útočník Palo Tomeš vyčakal Mosnárovu prihrávku, z ktorej aj so šťastím strhol vedenie na našu stranu. Konečná a veľmi nebezpečná powerplay alpačov však vyústila iba do gólu Romana Cichru do prázdnej brány.

Druhý zápas v skupine: Mad Vipers: HC Makovci - 8:1, sobota, 24. apríl 2004 o 11.00

góly: Dula R. Hriz, Tomeš, Treichel, Gerstner, Tomeš, Kochan, Treichel

Trestné strieľania:2:0 - Řehulka, Treichel (Datsyuk)

 

Už v úvode po vyhratom buly, Mira Hriza, v útočnej tretine sme viedli strelou Radúza Dulu od modrej, kde však treba pochváliť clonenie Andreja Dulu pred brankárom. Góly sa utešene sypali a aj keď zo začiatku vyzeralo, že by Makovci mohli byť rovnocenným súperom, naša hra, v ktorej všetko vychádzalo ich vyviedla z miery tak, že na konci už boli oddaným súperom, bez myšlienky a šťastia. O jediný gól sa musela postarať obrana Mad Vipers, keď Radúz Dula nešťastne prikopol puk korčuľou od vlastnej modrej čiary priamo nabehnutému hráčovi Makovcov, ktorý potom nedal, dovtedy s čistým kontom chytajúcemu, Milošovi Chromčíkovi šancu. K tomuto stretnutiu treba podotknúť, že sa dohrávalo už počas úvodného zápasu SVK – UKR na MS 2004 v hokeji v Čechách, čo značne vadilo hlavne vysokému strelcovi Milanovi Treichelovi, ktorý v poslednej tretine nechcel nastúpiť, ale nakoniec mu dobrý výsledok, ale hlavne hlad po góloch nedovolil.   

 

Roman Cichra: "Ta sedla panečku!"

 

Finále:

Mad Vipers vs. Rajo Bratislava - 4:1 , nedeľa, 25. apríl 2004, o 12.30

góly: Hriz, Gerstner, Treichel, Kochan

Trestné strieľania boli len v základnej skupine

Hráčov Raja sme si pozreli už predošlý deň večer. Analýza ich hry ukázala, že majú kvalitného brankára a 2 vynikajúcich hráčov. V jednom z nich časť nášho mužstva spoznala spoluhráča z mediálneho turnaja Hrušku, inak bývalého reprezentanta v hokeji do 18 rokov. Ani dvaja vynikajúci hráči, dobre chytajúci brankár však nedokázal pokoriť teamového ducha Mad Vipers, ktorý sa celkom výnimočne mohol vyblázniť na 3 útočných trojiciach a dokonca 5 obrancoch, čo by celkom iste zmiatlo každý dobrý team, lebo na 99 percent hrávame vždy maximálne desiati plus brankár. Obranu na finále posilnil najstabilnejší obranca Jozef Golonka junior, čo viedlo skoro ku gólu, ktorý však nakoniec Rajo uhádalo. Systémom, ktorý sme nacvičili už na dvoch turnajoch v Martine, sme si rozobrali dvoch dobrých hráčov súpera a čakali sme. Už v úvodných minútach si parádu dovolil Miro Hriz a po prekorčuľovaní celého ihriska nedal dovtedy dobre chytajúcemu brankárovi Raja strelou šancu. Dobre hrajúci tretí útok potom po vypracovanej šanci Peťa Řehulku plazivým gólom Andreja Gerstnera poslal Mad Vipers do vedenia 2:0. Na 2:1 potom znižovalo Rajo po obrannom zákroku vlasntých hráčov, konkrétne Maja Škrovánka na nič netušiaceho hosťujúceho obrancu z Tornáda Bratislava, Andreja Kmetza. Po krátkom prekvapení však náš najvyšší útočník s najtvrdšou strelou Milan Treichel, urobil presne to, čo sme všetci (našťastie brankár nie) od neho čakali: po vyhodení obrany prebral puk na útočnej modrej a strelou popri pravom betóne prestrelil dobre postaveného brankára. 3:1. Na 4:1 potom do prázdnej bránky upravoval Andrej Kochan, to po nezištnej a pre nás prekvapivej prihrávke Pala Tomeša.

 

 

 

 

 

 

Individuálne ocenenie, za najlepšieho brankára si "odniesol" náš Miloš Chromčík, za iba 5 obdržaných gólov v 3 zápasoch.

 

Foto © Martin Marenčin